blog placeholder

In deze serie van aaneengesloten artikelen kun je inspiratie op doen voor een dramales in de klas. Per artikel wordt een spel of oefening uitgelegd die je kunt gebruiken tijdens een dramales. Handig als je eens wat nieuws wilt proberen of af wilt wijken van de standaard lesstof.

In dit artikel krijg je uitleg over een makkelijk, maar doeltreffend spel dat goed te gebruiken is als opwarmertje: Het frituurpannetje.

Het werkt als volgt:
Zet voor elk kind een stoel in een wijde kring neer in de ruimte.
Laat de kinderen op de stoelen plaatsnemen.
Vraag elk kind naar hun favoriete product uit de frituur (hierbij kun je denken aan: kroket, frikadel, patat).
Het product dat is gekozen is voortaan de roepnaam van het kind.
Laat iemand in het midden komen en zijn/haar stoel aan de kant schuiven.
Het kind moet nu zoveel mogelijk van de eerder genoemde frituurproducten opnoemen.

(vb: “Frikadel, kroket, kaassouflé, patatje oorlog, Go.”)

Zodra het woord “Go” is gezegd moeten alle kinderen die de opgenoemde producten hebben gekozen naar een andere stoel rennen. Degene die overblijft moet dan in het midden.

Wil je alle kinderen laten rennen? Zeg dan: “Frituurpannetje, Go.” Dit houdt in dat alle opgenoemde frituurproducten een andere stoel moeten zoeken.

Regels:
– Je mag nooit op de stoel naast je gaan zitten.
– Als jou product opgenoemd wordt, moet je een andere stoel zoeken.
– Je houd jou product gedurende het hele spel en mag dus niet stiekem wisselen.

Als het spel eenmaal onder de knie is, kan eventueel worden begonnen aan een afvalrace, waarbij er steeds een stoel wordt opgedraaid als er een nieuw iemand in het midden is. Degene die dan overblijft is af.

Variaties:
– Meisjesnamen of jongensnamen ipv. frituurproducten.

Veel plezier met het spelen van dit spel!