blog placeholder

In 10 jaar bijna 30 kilo aankomen was geen probleem, maar na lang balen, ontkennen en halve maatregelen heb ik toch maar besloten er iets aan te doen.

Mijn eerste stap was om naar een dieetiste in de buurt te gaan.

Eerst op de weegschaal en natuurlijk is dat met kleren en na een lunch nog veel erger dan thuis.

Een Bmi van over de 30,  meer kans op diabetes, hart en vaatziekten en gewrichtsproblemen was mijn toekomst.

Met 3 opgroeiende kinderen niet het beste vooruitzicht.

Tijd voor actie dus.

De dieetiste gaf mij maar 1 mogelijkheid, 1600 calorieen en meer bewegen.

Maar hoe vul je dat in.

Ik had een druk leven en stopte alles in mijn mond dat ik tegenkwam, halve bekers fris, afgekloven koeken en lekkende ijsjes die hun weg naar de prullenbak eigenlijk hadden moeten vinden.

Nu het antwoord was eigenlijk heel simpel.

Ik zal het proberen chronologisch en overzichtelijk op te schrijven.

Eet op tijd en 6 maal per dag.

Hiervan zijn het ontbijt, de lunch en het avondeten de belangrijkste maaltijden.

Maar eet ook tussendoor fruit en hier komt een heel belangrijk punt ” brood”

wanneer je om 4 uur een dip hebt eet dan geen koekje of cracker maar gewoon 2 boterhammen met een licht beleg.

Hierdoor voorkom je dat je te veel nutteloze calorieen naar binnen werkt en je hebt bij het avondeten ook minder trek waardoor je hier ook een kleinere portie kan nemen.

Verklein je porties, schep je ’s avonds altijd 2 keer op, neem dan de eerste keer een klein  beetje en schep daarna nog een keertje op.

Heb je kinderen, gooi alles dat ze niet meer opeten meteen in de prullenbak, het is niet zonde om weg te gooien, jouw gezondheid is zonde om weg te gooien!

Noteer het aantal calorieen dat je eet op eetwijzer.nl, hierop zie je precies wat je nog kan eten.

Zorg dat je genoeg van alles binnen krijgt, hierdoor kom je in balans en voel je je fit.

Ben je niet zo’n sporter zoek dan de beweging in alle kleine dingen, loop naar school, ga op de fiets naar je werk of naar de winkel, alle kleine beetjes helpen een heleboel.

Als laatste zet per dag een pot groene thee en drink deze wanneer je gaat zitten, hierdoor heb je minder honger en het helpt een beetje met de vetverbranding.

Wanneer het niet alleen lukt zoek een maatje om samen leuke dingen mee te doen, let op winkkelen is ook bewegen…!

Ik persoonlijk heb ook nog mijn auto verkocht waardoor ik gedwongen werd om meer te fietsen en ben inmiddels begonnen met een cursus gewichtsconsulente.

Ik ben inmiddels 14 kilo afgevallen en voel me super.