blog placeholder

Roken is slecht voor de gezondheid, toch roken er nog steeds heel veel, vooral jonge, mensen in Nederland. Omdat gebleken is dat de hoge prijs van de rookwaren niets helpt om jonge mensen van het roken af te houden hier een aantal tips om goedkoop te kunnen roken.

Goedkoop roken

Goedkope tabak en sigaretten:

Om te weten hoeveel je kunt besparen op tabak en sigaretten moet je eerst weten wat de werkelijke kostprijs van tabak en sigaretten is.

Goedkoop roken

Werkelijke kostprijs sigaretten:

Een pakje sigaretten met een inhoud van 19 stuks kost momenteel in de winkel € 5,20, dat is dus €0,27 per stuk!! (omdat ik zelf niet rook wilde ik dit eerst niet geloven maar na controle bleek het echt zo te zijn). De prijs is zo hoog omdat op een pakje sigaretten met een inhoud van 19 stuks € 2,96 accijns wordt geheven, er € 0,83 BTW overheen komt en de handel er ook nog iets aan verdiend. Een pakje echte Camel sigaretten kost in een winkel in Andorra maar €1,65. Uitgaande van een marge van ongeveer 30% voor de winkelier kost een pakje Camel in Andorra dus inkoop ongeveer een € 1,10. Hier zit , in het geval van Camel, ook nog een groot gedeelte reclamekosten in. De kale kostprijs vanaf de producent voor een pakje Camel is dus minder dan €1,- oftewel € 0,05 per sigaret.

Goedkoop roken

Goedkope alternatieven voor tabak:                           

Sigaretten zijn dus alleen maar duur omdat er zo belachelijk veel belasting over betaald moet worden. Er zijn echter heel veel planten die ook nicotine bevatten waar geen belasting over geheven wordt. Alle planten uit de nachtschadenfamilie, waar tabak ook toe behoort, bijvoorbeeld. Een aantal soorten uit deze familie wordt op grote schaal geteeld in Nederland voor de vrucht of de knol. De bekendste voorbeelden hiervan zijn de tomaat, aardappelen en de aubergine. Al deze planten produceren nicotine in hun bladeren om schadelijke organismen te weren. Natuurlijk is de hoeveelheid nicotine in het blad van deze bladeren een stuk lager dan in die van tabak. Dit is ook de reden dat het van gedroogde tomatenbladeren gemaakte sigarettenmerk Memmor in de jaren 70 na 6 jaar al van de markt verdween omdat gewone sigaretten toen ook bijna niet belast werden. Met een onbelaste kostprijs van € 0,05 per stuk is het nu echter, ondanks dat je er 3 keer zoveel van moet roken voor dezelfde hoeveelheid nicotine, een goedkoop alternatief voor verstokte rokers.

Goedkoop roken