Een eenvoudig receptje voor het bereiden van overheerlijke appelflappen.
Appelflappen voor 4 tot 6 personen
– 2 grote zure appelen
– 15 g boter
– 1/2 theelepel citroensap
– 50 g suiker
– 1 afgestreken eetlepel rozijnen
– 1 pak diepvries bladerdeeg (vierkant)
– 1 ei
– poedersuiker
Bereiding
Eerst schil je de appelen en verwijder je de klokhuizen. Snij de appelen dan in schuifjes.
Nadat je de boter in de pan hebt gesmolten, voeg je er de appelen en de citroenrasp aan toe. Zet dan het deksel op de pan en laat de appelen, op een laag vuurtje, tot moes koken.
Terwijl je de appelmoes glad roert, roer je er de rozijnen en de suker door. Daarna laat je heel het mengsel afkoelen.
De deegplakjes laat je intussen ontdooien op kamertemperatuur.
Leg ze daarna op natgemaakte bakblikken en verdeel het appelmengsel erover.
Het deeg moet voor de helft bedekt zijn met appelmoes.
Daarna bestrijk je de zijkanten van het deeg met losgeklopt en ei en vouw je elk vierkant tot een driehoek. Zorg ervoor dat de zijkanten goed op elkaar vastkleven.
Dan maak je snede in elke appelflap en je bestrijkt de bovenkant met losgeklopt ei en laat ze dan zo een 15 tal minuten staan.
Verwarm de oven voor op 225°C. Bak de appelflappen 10 minuten boven in de oven, daarna verlaag je de temperatuur van de oven naar een 175°C à 200°C en bak ze verder totdat ze een goudbruine kleur krijgen.
Laat de appelflappen dan op een taartenrooster afkoelen en bestrooi ze met poedersuiker.