blog placeholder

Tegenwoordig wordt vaak als traktatie vet en calorierijk snoepgoed gegeven. Jonge kinderen krijgen vandaag de dag een gevulde koek, een zak chips of een chocolademuffin. Je hoeft niet aan te komen met een mandarijn of worteltjes, want dat is volgens de kleine hummels echt geen traktatie. Er zijn echter genoeg traktaties die wel verantwoord en feestelijk zijn. Niet te vet, met niet teveel calorieën en nog lekker en leuk ook. Deze creatieve lekkernijen vallen bij alle kinderen in de smaak.

Chocovingers (per vinger 35 kcal)

Benodigdheden:

  • Lange vingers,
  • gesmolten chocolade,
  • versiering naar keuze (discodip, chocobolletjes, nootjes)

Lange vingers aan één kant in de chocolade dopen en vervolgens in de dip. Snel, lekker en caloriearm.

 
Hello kitty Eierkoek.
(per koek 105 kcal)

Benodigdheden:

  • Eierkoek,
  • gesmolten chocolade,
  • Smarties,
  • schuimpjes

Knip de eierkoek in de vorm van een kattenhoofdje. Plak met de gesmolten chocolade het schuimpje vast rechtsboven op het hoofdje. Vervolgens kun je met de chocolade de oogjes en de neus van smarties vastplakken, ten slotte maak je van de gesmolten chocolade nog snorharen op de koek. (doe dit met een spuitzak, of een staafje waar je mee kunt ‘tekenen’)

Chocoladeappeltjes (per appel 70 kcal)

Benodigdheden:

  • Kleine kinderappeltjes,
  •  chocoladeglazuur(voor 25 appels 3 zakjes),
  • stokjes (brede lange eetstokjes),
  • taartversiering, discodip of nootjesdip

Verwarm de zakjes glazuur. Knip de zakjes open en doe het glazuur in een bakje en zet het in warm water. Was de appels en prik het stokje in de appel. Doop vervolgens de appel in de warme chocolade en strooi er een beetje versiering overheen.

 Bloemspiesjes (per spies 70 kcal)

Benodigdheden:

  • Lange satéprikkers,
  • Eierkoeken,
  • Spekjes

Knip van stevig papier bloementjes en plak deze bovenaan de satéprikker. De naam van de jarige kan hierop geschreven worden of een andere tekst. De eierkoeken in blokjes snijden. Vervolgens de spies vullen met een blokje eierkoek afgewisseld met een spekje. (3 stukjes eierkoek en 2 spekjes is voldoende)