blog placeholder

Lamskoteletjes op een zeer eigenwijze manier bereid in honing-tijmsaus, beetje zoet-pittig en binnen 20 minuten op tafel. Iets speciaals voor een speciale gelegenheid.

Nodig:

1 kommetje

scherp mesje

snijplank

knoflookpers

koekenpan met anti-aanbaklaag

steelpannetje

Ingrediënten:

2 dubbele of 4 halve lamskoteletjes

1 sjalotje of rode ui

4 eetlepels (olijf) olie

1 eetlepel (Maggi) vloeibare bouillon tuinkruiden

peper (naar smaak)

1 teentje knoflook

2 eetlepels boter

1 eetlepel verse tijm

2 theelepels dunne honing

Bereiding:

Snij het schoongemaakte uitje in stukjes en pers de knoflook uit. Roer in het kommetje twee eetlepels olie, de uitgeperste knoflook, 1 kneepje vloeibare bouillon en wat peper door elkaar en bestrijk de koteletjes met dit mengsel en laat het even intrekken.

Verwarm de boter in het steelpannetje en bak de uistukjes glazig, maar laat ze niet bruin worden. Roer de tijm en honing erdoor en voeg 250 cc water erbij plus 1 kneepje vloeibare bouillon. Laat de saus op een zacht vuurtje iets inkoken. (dikker worden)

Bestrooi de koteletjes met wat peper en bak ze in een goed voorverhitte pan met anti-aanbaklaag in een beetje olijfolie aan beide zijden bruin.

Tip:

Peultjes, aardappelenpuree past hier prima bij, evenals tzatziki-saus (Griekse saus, ook te vinden op de Foobie-site voor het zelf maken ervan, kant en klaar kopen bij de supermarkt kan ook)