Een pittige, kruidige bruinebonenschotel voor 4 personen, binnen 30 minuten op tafel. Echt een maaltijd voor als het buiten koud is en je net thuiskomt van een bos- of strandwandeling of schaatstocht.
Nodig:
grote pan en een wok of grote koekenpan met anti-aanbaklaag
vergiet en/of zeef
spatel of pollepel
Ingrediënten:
1 pot bruine bonen
500 gram shoarma vlees
1 rode paprika
1 groene paprika
1 gele paprika
3 uien
1 kleine prei
1 zakje kruidenmix voor bruine bonenschotel (gebruiksaanwijzing staat erop)
beetje (olijf) olie (of boter)
kerriepoeder en/of sambal of pepertje naar smaak
Bereiding:
Doe een beetje (olijf) olie in de koekenpan of wok en bak hierin het shoarmavlees. Na het bakken van het vlees deze afgieten in de zeef of vergiet en even laten staan uitdruipen. Daarna in de grote pan doen om later te mixen met de rest van het eten.
De groenten klein snijden en in een beetje olie fruiten, terwijl de bruine bonen uitlekken in een vergiet of zeef. Wanneer de groenten gebakken zijn, het vlees toevoegen en het geheel voorzichtig omscheppen. Naar smaak kerriepoeder toevoegen met de gemaakte bruinebonenmix, eventueel een theelepel sambal toevoegen. In plaats van sambal kan er ook een rode peper (kleingesneden) bij de groenten worden gefruit in de olie.
Voeg de bruine bonen toe en verwarm het geheel terwijl het regelmatig omgeschept wordt, houdt er rekening mee dat bruine bonen snel zacht worden.
Tip:
In plaats van bruine bonen kunnen er ook capucijners toegevoegd worden, deze zijn wat steviger en blijven dit ook langer.
Een lekkere frisse sla (of rauwkost) past hier uitstekend bij