blog placeholder

De 18-jarige Leif K-Brooks uit Brattleboro, Vermont, heeft voor een schoolproject het concept “Omegle.com” verzonnen. Je wordt gekoppelt aan een vreemdeling (die uit elke uithoek van de wereld kan komen) die op hetzelfde moment wil chatten. Deze chat is volledig anoniem.

Succes

Omegle.com is gelanceerd op 25 maart 2009. De eerste dagen trekt het niet veel bezoekers, een stuk of honderd. De eerste honderden bezoekers zijn vooral vrienden van oprichter Leif of vrienden van vrienden. Na een paar dagen trekt de site steeds meer bezoekers en opmerkelijk is dat de chatters niet meer alleen uit de Verenigde Staten komen. Er is al eens eerder zo’n site bedacht, Anicechat.net, maar dat werd niet zo’n groot succes als Omegle. Er is ook een Nederlandse versie van Omegle: Tjetter.nl

Stranger kwijt?

Tijdens het chatten ben jijzelf dus de “You” en degene met wie je chat een “Stranger”. Aangezien je anoniem bent, ben je niet (snel) terug te vinden. Tenzij je zelf informatie vrijgeeft over jezelf. Jij kunt de verbinding zelf verbreken of de verbinding kan zomaar verbroken worden, dan ben je je Stranger dus kwijt en kunnen jullie nooit meer chatten. Daarom heeft men Omegleconnect.com bedacht, daar kun je de informatie die je weet posten en een oproep plaatsen om jouw Stranger terug te vinden. Er zijn zelfs al een paar matchen gemaakt!