Windows 8 is nu op de markt gekomen, en wordt groots door Microsoft gelanceerd.
Maar wat zijn nu de voor- en nadelen van Windows 8?
Kan ik Windows 7 nog gewoon behouden als het besturingssysteem, of is het verstandig om over te stappen?
In dit artikel ga ik iets uitgebreider in op deze vragen.
Soms is het zo dat de hdmi kabel niet werkt bij windows 7 en 8.
Windows 8 is het nieuwe besturingsysteem van Microsoft.
Anders dan zijn voorgangers is Windows 8 geschikt voor Desktop PC’s (computer) en voor tablets.
De interface is meer gericht op tablets, en dat is ook goed te merken.
Als je de computer / tablet opstart, merk je gelijk dat de alombekende Windows Startknop is verdwenen.
En dat zal voor de meeste mensen heel even wennen zijn.
Hier voor in de plaats is een soort van blokken / tegel interface gekomen.
Waarbij ieder blokje of tegeltje een apart programma voorstelt.
Het is te vergelijken met de apps en widgets die je bijv. al langer op de smartphones en tablets hebt.
Het bureaublad is ook min of meer verborgen. Het is er nog wel, je kunt er heen gaan door op het tegeltje te drukken dat het Bureaublad voorstelt.
Nieuwe programma’s die geschreven zijn voor gebruik in Windows 8 zullen de nieuwe interface ook gebruiken.
Oudere programma’s zullen wel draaien onder Windows 8 maar zullen dan schakelen naar de bekende bureaublad omgeving van bijv. Windows 7.
(Maar helaas weer zonder start knop en start menu)
Microsoft wil met Windows 8 ook een eigen app store openen, zoals nu ook het geval is bij Apple en Android.
Hier zullen eerst nieuwere apps in komen te staan, die gebruik maken van de nieuwe interface
Nadelen van Windows 8 zijn:
– Geen start knop
– Geen start menu
– Geen Windows Aero Glass interface zoals bij Vista en Windows 7
– U kunt standaard geen DVD’s afspelen omdat MS denkt dat streamen de toekomst heeft
– Win8 heeft geen update notificaties meer. Deze zitten nu bij het inlogscherm, maar de meeste gebruikers hebben geen verschillende gebruikers ingesteld, dus Windows zal zich automatisch aanmelden, waardoor u dus geen meldingen van updates te zien krijgt.
– Windows Media Center is verdwenen
– Mijn Documenten map bestaat niet meer, waar standaard alle documenten werden opgeslagen.
Voordelen van Windows 8:
– uitermate geschikt voor touchscreens
– voor zowel Desktop computers als tablets
– Veelal handig voor bedrijven die 1 systeem voor zowel desktops als tablets willen hebben.
– Zou sneller moeten zijn dan Windows 7
– Een omgeving voor beveiliging van alle computers en tablets.
– Upgrade van Windows 7 naar Windows 8 is niet zo heel duur.
Ik zelf blijf nog wel een tijdje Windows 7 gebruiken, ben nog niet om van Windows 8. Maar moet zeggen wat ik er van heb gezien, het er wel heel gelikt uitziet, maar naar mijn mening is het meer geschikt voor tablets.